případová studie

Digi-Správa

Vždy je dobré spolupracovat na projektech, které řídí ambiciózní člověk s dobrým nápadem. Digi-Správa ztvárňuje mnoho let práce, která je ohodnocena velkým úspěchem.

Zadavatel

System-Digital s.r.o.
www.digi-sprava.cz

Zadání

Potřebuji, aby to bylo skvělé!

Kategorie

Logo • Identita • Web • Tiskoviny

Popis spolupráce

Již při prvotní schůzce jsme věděli, že jde o velmi zajímavý projekt, který byl již rozpracovaný ze strany výborného programátora. Kód se psal, ale nebyl design. Takže jsme se pustili do práce. Nejdříve moderní logo ve správných barvách. Následně prezentační web, na který nám ideálně pasovala platforma WordPress. Tímto jsme měli splněno krásných 10% práce 🙂 Naštěstí práce UI/UX pro aplikaci Digi-správa se tvořila sama a termín jsme hravě dodrželi.
V souladu s přátelskou spoluprací jsme neváhali a pustili jsme se do tiskovin. Jelikož nedílnou součástí projektu je prezentace na konferencích, tak poutavý roll-up byl základ. Ale proč na něm každý potřebuje tolik informací? Nakonec to dopadlo skvěle a ohlasy byly nad očekávání. Ve spojení s informačním letákem a vizitkou se Digi-správa dostává do obcí po celé České a Slovenské republice. Jsme vděční, že můžeme být u toho 🙂

Začínáme tužkou

Vizuální identita

V rámci tvorby vizuální identity byly zpracovány 3 části manuálu:

  • základní symboly
  • barevnost
  • typografie

Tyto materiály byly potom strukturovány a nahrány do námi navržené a vytvořené interní online databáze.

Co je to Digi-Správa?

Webové stránky

Pokud vytváříte webové stránky od začátku, tak se vždy potřebujete od něčeho odrazit. Pochopení projektu je základní pilíř ke správné prezentaci. Digi-Správa byl nový projekt, který musel být správně odprezentován a zároveň udržet přehlednost s ohledem na moderní design. To se nám zatím podařilo, tak uvidíme za pár let 🙂 Tvorba grafických podkladů musí vždy korespondovat a ucelit celý web. Díky zapojení celého našeho týmu jsme si hravě poradili.

Kolik textů je moc?

Tiskoviny

Správně vypracované materiály pomáhají při prezentaci projektu. Příprava na konference se nesmí nikdy podcenit. Nikdy nenechávejte tisk na poslední chvíli, maximálně pokud si můžete připlatit za expresní leteckou dopravu. Naštěstí se vše stihlo 🙂 Při zadání na tvorbu roll-upu jsme dostali obsáhlé texty, ale nakonec se nám podařilo vše ztvárnit poutavě a informace neskončily v úrovni kotníků 🙂