případová studie

3 Kameny

Stomatologické centrum 3 Kameny je tým skvělých lidí, který působí v Olomouci. Jsme rádi, že můžeme být součástí vzestupu této mladé a ambiciózní společnosti, která dělá svou práci na vysoké úrovni.

Zadavatel

Stomatologické centrum 3 Kameny s.r.o.
www.3kameny.cz

Zadání

Prvotní úkol byl tvorba loga. Díky projevené důvěře jsme dostali volné ruce a za to děkujeme 🙂

Kategorie

Logo • Identita • Web • Tiskoviny • Orientační systém

Popis spolupráce

Společnost Stomatologické centrum 3Kameny s.r.o. nás oslovila s jasným úkolem, kterým bylo moderní, elegantní logo, které bude odrážet jejich obor podnikání a také propojí název. V prvotní fází jsme přišli s pěti návrhy, abychom zvolili cestu, která bude ta správná. V druhé fázi jsme se snažili dodržet eleganci a zároveň přidat trochu hravosti. Prolínáním kamenů nám vznikl zub, který vyjadřuje fragment pro nové logo.
Další fází byl výběr správného fontu a finální tvorba logomanuálu, který zajišťuje správné využívání loga a práci s ním. Díky ověřené spolupráci jsme začali pracovat na dalších úkolech, kterými byly webové stránky a také tiskoviny. Nedílnou součásti se stal také online marketing, který odstartoval nábor nových pacientů.

Začínáme tužkou

Vizuální identita

V rámci tvorby vizuální identity byly zpracovány 3 části manuálu:

  • základní symboly
  • barevnost
  • typografie

Tyto materiály byly potom strukturovány a nahrány do námi navržené a vytvořené interní online databáze.

Hlavně přehlednost

Webové stránky

Při tvorbě webových stránek jsme měli jasný cíl. Tím byla přehlednost pro návštěvníky webu. Barevnost vycházela z námi zvolených barev, které jsme si určili v grafickém manuálu. Webové stránky fungují jako prezentace společnosti, kterou tvoří mladý kolektiv a díky společné práci se dílo podařilo dokončit v termínu.

Elegance a čitelnost

Tiskoviny

Pro kompletní prezentaci společnosti je potřeba mít k dispozici tiskoviny, které jsou využívané k předáním informací pro pacienty i kolegy z oboru. Vytvořili jsme jednotný vizuální styl pro vizitky, letáky a složky. Pro tisk jsme využívali správné materiály včetně laminací, ať je vše doladěné do posledních detailů.

Piktogramy

Orientační systém

Po finálním dokončení ordinací jsme se pustili do orientačního systému budovy (vnitřní, venkovní) a přilehlého parkoviště. Každý nový pacient musel přesně vědět kam má zamířit. Vnitřní i venkovní orientační systém je v barvách grafického manuálu, aby se nám vše sjednotilo. Budovu, kde sídlí ordinace zdobí také osmi metrové logo, na které se vždy rádi podíváme 🙂